środa, 13 marca 2013

Co ciekawego w książce do geografi? :>

Co ciekawego znalazłam w książce do geografii ;) Książka do geografii należy do tych które uwielbiam przeglądać w czasie lekcji a nawet w domu :) Często znajduję tam różne ciekawostki a dzisiaj poczytałam sobie trochę i Indiach. I co ciakwego wyczytałam.
"Tradycja pogrzebowa: Hinduskie obyczaje pogrzebowe znacznie różnią się od pochówków znanych w tradycki chrześcijańskiej. Owinięte w ozdobne tkaniny i udakorowane kwiatami ciała zmarłych wyznawców hinduizmu, spalane są nad brzegiem rzek. Po kremacji prochy zmarłego wrzuca się do wody, a pogrązona w żałobie rodzina nosi ubrania w kolorze białym. "

"Miłość uwieczniona w marmurze: Szahdżahan, XVII - wieczny władca Indii, pośmierci ukochanej żony, Mumtaz Mahal, rozkazał wznieść dla niej ogromny grobowiec z białego marmuru. Budowa trwała około 22 lata, pracowało przy niej ok. 25 tys. robotników. Zdobione cennymi kamieniami mauzoleum Tadż Mahal jest dziś nazywane perłą indyjskiej arichitektury. Spoczywają w nim obok siebie dwa ciała - Szahdżanaha i Mamtaz Mahal."

Odnoście pomnika to chciałabym go kiedyś zobaczyć :) A to pewnie was zdziwi ale jeśli chodzi o tradycję pogrzebową to przyznaję, że chciałabym kiedyś zobaczyć jak coś takiego się obywa i nie byłoby to dla mnie straszne a raczej ciekawe doświadczenie :)

Jutro mam sprawdzian z fizyki więc trzymajcie kciuki! :)  Zastanawiam się nad wproawadzeniem na bloga czegoś bardziej kolorowego w końcu idzie wiosna! Więc trzeba by to wszystko ożywić ; > Ale to najwcześniej w weekend :)
Do jutra!

2 komentarze:

-Odwdzięczam się za komentarze w wolnej chwili;
-Spam nie będzie akceptowany;
-Zajrzę do ciebie na pewno - jeśli mi się spodoba to zaobserwuję;
-Dziękuję za komentarz i zapraszam do przeglądania innych postów♥