piątek, 14 grudnia 2012

Dolina śmierci.

Siema :) Postanowiłam zrobić kolejnego posta o miejscu które mnie zainspirowało i chciałabym je odwiedzić, postów tego typu szukajcie w kategorii "Ciekawe Miejsca".

Dolina Śmierci to jedno z najgorętszych, najsuchszych i najniżej położonych miejsc na Ziemi i, jak sama nazwa wskazuje, skrajnie nieprzyjaznych dla podróżników. Zimą 1849 r. grupa pionierów zmierzających na kalifornijskie wybrzeże postanowiła skrócić sobie drogę i zamiast górami, przedostać się przez pustynię. Tej decyzji omal nie przypłacili życiem. Podróżowali zimą, więc nie zabił ich upał. Gdzieniegdzie stały kałuże z roztopionego śniegu, z których łapczywie pili wodę. Po miesiącu, wyczerpani, dotarli na skraj pustyni, którą nazwali Death Valley - Dolina Śmierci. Jeden z nich znalazł na drodze kamyk - srebro! I tak rozpoczął się burzliwy okres w historii Doliny. Pustynne skały kryły w sobie nie tylko srebro, ale złoto, miedź, inne minerały. Jak grzyby po deszczu powstawały kopalnie i górnicze miasteczka. Gdy po kilku latach złoże się wyczerpywało, ludzie odchodzili.
Sama nazwa tego miejsca nie brzmi zachęcająco ale mimo wszystko chyba chciałabym odwiedzić to miejsce! :)  Przeglądając zdjęcia naprawdę co raz bardziej mi się tak podoba! :) ZDJĘCIA

A wy chcielibyście odwiedzić kiedyś takie miejsce? :)


5 komentarzy:

 1. nie słyszałam nigdy o tym miejscu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie nazwa niezbyt przyciągająca :D
  Zapraszam :3 cheesecake-corner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwieelbiam dolinę śmierci <3 Oglądałam kiedyś film od wtedy kocham to miejsce ^^

  OdpowiedzUsuń

-Odwdzięczam się za komentarze w wolnej chwili;
-Spam nie będzie akceptowany;
-Zajrzę do ciebie na pewno - jeśli mi się spodoba to zaobserwuję;
-Dziękuję za komentarz i zapraszam do przeglądania innych postów♥